Jak auditujeme worldwide :-)

A víte, že Hongkong nezná DIČ neb tam mají jiný daňový systém? A jak mi nebrala čínská ambasáda telefon! Zde má první suitCASE study:


Jak všude vyprávím, vsadila jsem v propagací služeb S-cope na LinkedIn. Protože LinkedIn tak úplně neřeší hranice, sešlo se nám už několik poptávek i ze zahraničí:

  • Třeba zákaznické audity pro Jaguar Land Rover u jejich dodavatelů v CZ a SK

  • Třeba interní audit pro firmu s vývojem produktu pro autistické děti z Rakouska

  • Třeba zákaznické audity pro Amazon – a to je ta zakázka z HongkonguHongkong je nejenom daleko, ale také má jiný daňový systém!


U posledního případu se zdržím. To mi jednou píše paní z Hongkongu, že potřebuje udělat audit u dodavatelů fa Amazon v CZ. „To přeci není žádný problém“ slyším se a už chystám nabídku.

  • Poznatek č. 1 - LinkedIn přináší příležitosti na mezinárodní úrovni!


Jak na mě paní přišla? Měla jsem dobře vyplněný profil a vypadla jí při vyhledávání. Propojila se semnou, podívala se na příspěvky a profil co jsem zač a začaly jsme komunikovat.

  • Poznatek č. 2 – Klienti Vás musí najít! Check-list od mně už máte?

  • Poznatek č. 3 - Vaše aktivita je musí přesvědčit, že spolupráce s Vámi za to stojí!

  • Poznatek č. 4 – Učte se jazyky 😊


Prošli jsme zaškolením ze strany hongkongského partnera (před takovým typem auditu musíte znát požadavky klienta a způsob hodnocení jednotlivých aspektů auditu).

  • Poznatek č. 5 – I v Číně mají problém s kamerou při online školení


Realizovali jsme audit ke spokojenosti všech stran a přišla na řadu fakturace. Přestože se anglicky domluvím, vypadalo to, že mluvím čínsky. Neustále jsem žádala DIČ protistrany, abych mohla vystavit fakturu. Dokonce jsem volala na čínskou ambasádu, která mi i přes X čísel na webu nebrala žádné. Nakonec pomohl tradičně Google.

  • Poznatek č. 6 – V Číně neznají VAT/DIČ, mají naprosto jiný daňový systém.


Poučení na závěr: než začnete obchodovat s jinou zemí – zjistěte si předem základní věci!


Prima neděli a ať i Vám generuje LinkedIn mnoho příležitostí jaké nám a kdybyste potřebovali pomoc s audity - jsme tu pro Vás! Pro pomoc s LinkedIn se obraťte na veronika@lilearning.net


VeroNIKA Soukupová

v.soukupova@s-cope.cz

1 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše