Nové CSR General Motors s účinností právě dnes!

AUTOMOTIVE POZOR! Ode dneška je účinný dokument definující specifické požadavky fa General Motors na systém kvality svých dodavatelů. Více informací naleznete v dokumentu níže!CO je IATF zač?

International Automotive Task Force je skupina tvořená předními výrobci automobilů (BMW Group, Chrysler Group, Daimler AG, Fiat Group Automobiles, Ford Motor Company, General Motors, PSA Peugeot Citroën, Renault a Volkswagen AG) a pěti národními svazy AIAG (USA), ANFIA (Itálie), FIEV (Francie), SMMT (Velká Británie), a VDA (Německo).


Cílem této mezinárodní skupiny je dohoda v oblasti základních požadavků na systém managementu kvality kladených zejm. na přímé dodavatele výrobních materiálů, výrobků či služeb.


Skupina také definuje zásady a postupy pro zajištění souladu procesu certifikace dodavatelů po celém světě dle standardu IATF 16949. Norma IATF 16949:2016 je rozšířením standardu ISO 9001:2015 pro účely a potřeby automotive. Standard se týká systému řízení kvality v celém dodavatelském řetězci.


A protože OEMs mají také své specifické požadavky, níže naleznete specifické požadavky firmy General Motors, které IATF vydala z kraje prosince 2020 a jsou účinné právě ode dnešního dne!

GM
.pdf
Download PDF • 498KB

V případě, že Vás zajímá téma dodavatelského řetězce automotive, podívejte se na díl Čaje o páté a staňte se odběratelem YT kanálu.


Kroky k tomu, jak se stát schváleným dodavatelem v automotive - YouTube

IATF 16949 - YouTube

QMS v automotive - YouTube


V případě, že máte zájem o zákaznické audity, máme v této oblasti bohaté zkušenosti a jsme Vám k dispozici! Více zde Audits | quality | internal | customer (s-cope.cz)


Veronika Soukupová

S-cope

v.soukupova@s-cope.cz


15 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

© 2021 S-cope, IMPRESSU