The Queen´s Gambit

Některé filmy jsou zkrátka FILMY! Některé nás vedou k zamyšlení a pomáhají nám růst i v pracovním životě. Mezi ty řadím minisérii od Netflix s názvem "The Queen´s Gambit".Manžel přinesl televizi, zařídil #netflix a pustil minisérii The Queen´s Gambit a mě to naprosto pohltilo! Jak se to stalo?


V poslední době jsem pracovala více než je zdrávo a tak můj muž zařídil domácí kino a pozval mě do první řady!


Zpočátku jsem byla skeptická, na televizi se téměř nedívám a 7 hodin z šachového prostředí?! To nevydržím...


Děj byl tak strhující a napínavý. Skláním se před tvůrci filmu, protože natočit v šachovém prostředí takovou věc je zkrátka umění! Hrála jsem v 9 letech stejně jako Beth šachy, ale já naštěstí s tátou. Umím základní tahy, ke strategiím jsem se tehdy nepropracovala.

I přesto jsem se ani v nejmenším nenudila.


Přemýšlela jsem v jeho průběhu o mnoha věcech. Jednotlivé scény mě vedly k zamyšlení o:


- cílevědomosti

- konzistentní práci na svém snu, krok po kroku

- momentálních selháních a závislostech

- akceptaci proher a "osudu"

- vítězství a uznání

...


S tím vším se potýkáme i ve světě byznysu. Ladíme strategie, stejně jako šachisté. Snažíme se předvídat, řídit rizika, přidělujeme zdroje a systematicky se vzděláváme a posunujeme naše firmy vpřed - k cíli, který jsme si určili.


Nic není zadarmo, ale pokud tomu věnujeme své úsilí a dobrou energii, pak se s nejvyšší pravděpodobností úspěch dostaví. Ale nemusí se to stát, stejně tak v této sérii jsme do poslední chvíle nevěděli, stejně jako Beth, zda bude cíl splněn - zda porazí Borgova či nikoliv.


Líbilo se mi zpracování, hra se světly v průběhu celého filmu, skvělé kulisy i herecké obsazení (nejde o jména, ta neznám, ale o typy herců k daným rolím).


Celá minisérie na mě zapůsobila tak, že jsem Vám o ní musela napsat.


Budete-li mít chuť a uděláte si čas - DOPORUČUJI. V.


#movies #mindfulness #psychologie

17 zobrazení0 komentář

© 2020 S-cope, IMPRESSU