top of page

Anti-bribery po česku

Aktualizováno: 29. 1. 2022
Chtěla bych dnes pogratulovat Zdeňkovi Svěrákovi k mimořádným narozeninám! Jeho humor mě provází celým životem a témata filmů jsou neustále aktuální:


✅Stejně jako většina národa i naše rodina hledá chalupu (Na samotě u lesa je značka ideál, klidně i s panem Komárkem).

✅Vzdělávat se člověk musí i v pokročilém věku a pan Hujer si je toho plně vědom (Marečku, podejte mi pero)

✅A po zkouškách k #ISO37001, nemohu necitovat „neber úplatky, neber úplatky, nebo se z toho zblázníš!" (Jáchyme hoď ho do stroje)


Poslední jmenovaný film navíc značně předběhl dobu. Firma, kde pan Koudelka pracoval již v roce 1974 naplňovala požadavky normy ISO 37001 např. na školení 😊 Kdo by si nevzpomněl na pasáž (viz obr), kde se pan Maňas učil rozpoznat úplatek ("úplatek protislužbou"), jak reagovat ("Ne, to byste mě urazil, máme pravidelný plat") a analýza rizik? Organizace vyhodnotila jako nezávažnější riziko to, že se člověk pak z tolika peněz nutně musí zbláznit. Měli dokonce stanovený i treatment plan - zavolali doktora Chocholouška, který okamžitě zjednal nápravu.


Scény jsou součástí našich životů. Gratuluji člověku, který je jedním z jejich otců a jehož humor považuji za propracovaný, typicky český, geniální. Gratuluji Vám k výročí pane Svěráku a nám k tomu, že Vás máme! „Zřejmě slušnej oddíl!“
11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page